• 19 Aralık 2023, 21:47
Mısır'da Yeni Sözleşme İmzalandı

UBM Uluslararası Birleşmiş Müşavirler Müşavirlik Hizmetleri A.Ş., SSF Ingenieure AG (Lider-Almanya) / KORAIL Korea Railroad Corporation (Kore) / EHAF (Mısır) Ortak Girişimi “Kahire, Gize ve Beni Suef şehirlerini birbirine bağlayan çift hatlı demiryolunun modernizasyonu inşaat kontrollüğü işi” için  Mısır Ulusal Demiryolları (ENR) ile  yeni bir sözleşme imzaladı.

İhale konusu Demiryolu hattı, ülkenin Başkentinden 115 kilometre uzaklıkta, Nil Nehri'nin doğu kıyısında yer almaktadır. Proje, Uluslararası İmar ve Kalkınma Bankası (IBRD) tarafından finanse edilmektedir.

Danışmanlık hizmetleri , Kahire – Beni Suef koridorundaki hattın tasarım, tedarik, kurulum ve sinyalizasyon sistemleri ile hat  işlerinin modernizasyonuna ilişkin sözleşmenin inşaat kontrollüğü ile yönetimini kapsamaktadır.

İşin sözleşmesinin bütçesi 300 milyon Euro üzeri olup ve 60 ayda tamamlanması planlanmaktadır. Thales-Orascom yapım konsorsiyumu sinyalizasyon ve telekomünikasyon sistemlerinin modernizasyonunun yanı sıra bu kesimde ki hattın yenilemesini yapacaktır. İnşaat işinin kapsamı tasarım, tedarik, inşaat, test ve devreye almayı içermektedir.

1854 yılında İskenderiye ile Kafr el Sheikh arasında hizmete giren Mısır demiryolu ağı, dünyanın en eski demiryolu ağlarından biridir. O tarihten bu yana geçen yaklaşık 170 yıl içinde, 8.000 kilometreden fazla hat ve yaklaşık 40 milyon yolcuyla demiryolu ulaşımı, yılda yaklaşık 314 milyon yolcu taşıyarak ülkenin yolcu taşımacılığının omurgası haline gelmiştir.

Paylaş