Hakkımızda

Hakkımızda

UBM ULUSLARARASI BİRLEŞMİŞ MÜŞAVİRLER MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİ A.Ş

UBM, fizibilite ve master plan çalışmaları, kurumsal yapılandırma, mali senaryoların oluşturulması, ekonomik analiz, tasarım ve proje yönetimi konularındaki uzmanlığının yanısıra; çevre, altyapı, üstyapı ve ulaşım işlerindeki deneyimiyle Türkiye’nin önde gelen teknik müşavirlik şirketlerinden biridir.

UBM, müşavirlik ve mühendislik hizmetleri vermek üzere 1950 yılında Ankara’da kurulmuş, 1971 yılında limited şirket, 1988 yılında anonim şirket olmuştur. Merkez Ofisi Ankara'da olup Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde 47 adet proje ve saha ofisi mevcuttur. UBM'nin ayrıca Gürcistan'da Merkez Ofisi Tiflis olmak üzere 3 adet proje ofisi bulunmaktadır. Tajikistan, Gürcistan, Kazakistan, Özbekistan ve Afganistan’da uluslararası projeleri başarı ile tamamlayarak denizaşırı deneyim kazanmıştır.

UBM kurulduğu yıldan bu güne kadar çok sayıda kamu kuruluşu ve özel sektör firmaları tarafından, faaliyette bulunduğu sahalar ile ilgili çeşitli mühendislik projelerini gerçekleştirmek üzere görevlendirilmiştir. Bu kurumların arasında; T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Merkezi Finans ve İhaleler Birimi (CFCU), İller Bankası ve Çeşitli Belediyeler yer almaktadır.

Dünya Bankası, Europeaid (Avrupa Birliği), Avrupa Yatırım Bankası (EIB), Alman Kalkınma Bankası (KfW), İslam Kalkınma Bankası (IDB) ve Asya Kalkınma Bankası (ADB) gibi yabancı finansman kuruluşları tarafından finanse edilen projelerde, ABD, Almanya, Danimarka, İngiltere, İtalya, Avusturya, İspanya, Avustralya, Norveç, Bulgaristan, Kore, Macaristan ve Japonya gibi ülkelerin uluslararası müşavirlik firmaları ile işbirliği yapmaktadır.